×
 • Lajme
 • Lajme / Takimi mes tyre

  Begaj ia kërkon presidentes moldave njohjen e Kosovës dhe mbështetjen për anëtarësimin në organizata ndërkombëtare

  Reporteri
  16 Qershor 2024 | 13:44

  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj është takuar me presidenten e Moldavisë, Maia Sandu, të cilës ia ka kërkuar njohjen e pavarësisë së Kosovës.

  Begaj shkroi se i ka kërkuar homologes së tij edhe mbështetjen ndaj Kosovës për anëtarësim në organizatat ndërkombëtare.

  “Kam kërkuar rishqyrtim për njohjen dhe mbështetjen e Kosovës për anëtarësimin e saj ndërkombëtar”, shkroi Begaj në “X”.

  Ai ka shprehur mirënjohjen edhe për “kontributin e Moldavisë në KFOR”.

  Gjatë takimit, Begaj tha se rikonfirmoi “mbështetjen e Shqipërisë për rrugën e Moldavisë në BE”.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!