×
 • Lajme
 • Lajme

  Bislimi raporton sot për dialogun dhe planin franko-gjerman

  Reporteri
  06 Dhjetor 2022 | 7:15

  Zëvendëskryeministri i parë, Besnik Bislimi, do të raportojë sot para deputetëve të Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë.

  Bislimi para tyre do të raportojë lidhur me dialogun dhe planin franko-gjerman.

  Raportimi i tij është paraparë të nis nga ora 13:00.

  Kujtojmë se rreth çështjes së dialogut, I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, do të qëndrojë sot në Prishtinë, ku do të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

  Takimi mes tyre do të nisë në orën 09:00.

   

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!