×
 • Lajme
 • Botë

  Arrestohet pronari shqiptar i një kazinoje në Zimbabve, akuzohet se përdhunoi punonjësen

  Reporteri
  06 Gusht 2022 | 18:40

  Një shqiptar pronar i një kazinoje, ka dalë para Gjykatës në Zimbabve sepse akuzohet se ka përdhunuar një prej punonjëseve të tij.

  Aldo Tuci, i cili rezulton të jetë pronari i një kazinoje në vendin afrikan akuzohet se më 30 qershor të këtij viti, e ka ftuar punonjësen brenda ambientit në pronësi të tij dhe ka abuzuar kur nuk ka qenë askush tjetër i pranishëm.

  Gjykata dëgjoi se 29-vjeçarja ishte e punësuar në kazinonë e tij në Greystone Park. Në gjyq u tha se Tuci i tha asaj se kishte ndërmend të kryente marrëdhënie intime me të, në mënyrë që ajo të siguronte punën e saj.

  Ai dyshohet se ka vazhduar të përdhunojë gruan pa përdorur masa mbrojtëse, raporton gazeta “H Metro”.

  Çështja doli në dritë pasi denoncuesja u shkarkua nga puna për pretendimin se kishte mungesë performance.

  Të dyshuarit, Aldo Tuci, nuk iu kërkua të deklarohej kur u paraqit para një gjyqtari në Harare.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!