×
 • Lajme
 • Botë / Vdekja e opozitarit rus

  Bideni takon gruan dhe vajzën e Navalnyt: Guximi i tij do të jetojë te shumë rusë që po luftojnë për demokraci

  Reporteri
  22 Shkurt 2024 | 21:30

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden është takuar sot me gruan dhe vajzën e opozitarit rus Alexey Navalny, që vdiq në burg javën që shkoi.

  Lajmin e ka bërë të ditur vet presidenti Biden nëpërmjet një postimi në Facebook, transmeton gazeta online Reporteri.net.

  “Sot, u takova me Yulia dhe Dasha Navalnaya – më të dashurat e Aleksey Navalny – për t’i shprehur ngushëllimet e mia për humbjen e tyre të rëndë”, shkruan në postimin e tij Biden.

  Ai tha se se guximi dhe kuraja e Navalnyt do të jetojnë në Julian, Dashan dhe shumë rusë ë tjerë që po luftojnë për demokracinë dhe të drejtat e njeriut.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!