×
 • Lajme
 • Botë

  Burri “në luftë” me fqinjin se pemët 47 metra i pengonin diellin në shtëpi, gjykata jep zgjidhjen

  Reporteri
  28 Shtator 2023 | 19:29

  Dy fqinj në Britaninë e Madhe kanë pasur një “luftë” shumë të gjatë mes njëri tjetrit. Philip Kenyon ka akuzuar fqinjin e tij Murray Wright se pemët prej 47 metrash që ato kishin mbjellë në oborr, i kanë shkatërruar jetën. Kjo sepse Kenyon këmbëngulte se pemët aq të larta ndalonin dritën e diellit që të futej në shtëpi dhe mbi të gjitha ndikonte në panelin diellor.

  Murray Wright ka refuzuar që t’i presë pasi këmbëngulte që pemët i ofronin privatësi në shtëpi dhe reduktuan zhurmën nga një hekurudhë dhe autostradë aty pranë.

  Kjo ka bërë që Philip Kenyon t’i drejtohet gjykatës. Kjo e fundit zgjodhi që t’i japë të drejtë Philip Kenyon dhe mori vendimin që pemët të priteshin. Murray Wright nuk i mbetej gjë tjetër veçse të pranonte vendimin./A2CNN

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!