×
 • Lajme
 • Botë

  Tërmeti i fuqishëm në Tajvan kapet nga kamerat brenda makinës në lëvizje, mjetet thuajse hidhen në ajër

  Reporteri
  03 Prill 2024 | 10:20

  Nga tërmeti i fuqishëm që goditi sot Tajvanin, janë lënduar mbi 711 persona si dhe të paktën 4 tjerë kanë humbur jetën.

  Raportohet se 77 persona kanë ngecur nën rrënoja të ndërtesa të shembura.

  Agjencia Kombëtare e Zjarrfikësve të Tajvanit (NFA) tha se të paktën katër persona u vranë, 711 u plagosën dhe 77 të tjerë mbeten të bllokuar pas tërmetit. Ashpërsia e lëndimeve dhe vendndodhja e atyre që janë të paarritshëm mbetet e paqartë, raporton CNN.

  Pamjet amatore të filmuara në pjesë të ndryshme janë vërtetë rrëqethëse, ku shihen ndërtesat e varura në këndin prej 45 shkallë, derisa shumë tjera janë shembur plotësisht./Reporteri.net/

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!