×
 • Lajme
 • Botë

  Vdesin tre skiatorë nga orteku i madh në Austri

  Reporteri
  05 Dhjetor 2021 | 12:35

  Tre skiatorë kanë humbur jetën dhe dy të tjerë kanë pësuar lëndime nga një ortek në Austrinë qendrore, thonë autoritetet.

  Viktimat ishin pjesë e një grupi prej 11 skiatorësh, tetë prej të cilëve u goditën nga një ortek afërsisht 200 metra i gjerë në zonën Tëeng, në provincën Salzburg.

  Tre nga skiatorët u bllokuan nga orteku, ndërsa dy të tjerë pjesërisht, tha policia rajonale në një deklaratë.

  Ekipet e shpëtimit ishin në gjendje të lokalizonin dy nga të tjerët me ndihmën e pajisjeve të tyre të kërkimit, njëri ishte tashmë i vdekur dhe tjetri vdiq më vonë në një spital në Klagenfurt, shkruan Metro.co.uk.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!