Çka do të ndodhë sot në Kosovë

Këto janë ngjarjet e ditës së sotme.


11:00

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe koordinatori i Agjencisë Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA), Cihan Dinçer do të bëjnë shpërndarjen e pakove ushqimore dhe higjienike për familjet në nevojë, të dhuruara nga TIKA. (Gjimnazi “Gjon Buzu- Prizren)

14:00

Drejtori i Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor në Prizren, Beni Kizolli mban konferencë për media në lidhje me banimin kolektiv në rrugën “Ardian Zuranxhiu”. (Objekti i Komunës)

15:30

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu mban konferencë për medie. (Ndërtesa e Qeverisë ish-Rilindja – Salla e konferencave)