Çka pritet të ndodh sot në Kosovë

Ngjarjet e planifikuara për ditën e sotme (18 prill 2021). Këtë të diel janë të planifikuara disa aktivitete.


Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani – Sadriu, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, dhe kryeministri Albin Kurti bëjnë homazhe në varrezat e dëshmorëve në Velani. (Ora 10:00)

Komuna e Prizrenit, në bashkëpunim me shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së, për nder të 22 vjetorit të rënies së dëshmorit të kombit, Ismajl Kryeziu, organizon homazhe në varrezat e dëshmorëve në Landovicë. (Ora 10:00)

Komuna e Prizrenit, në bashkëpunim me shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së, për nder të 22 vjetorit të rënies së dëshmorit të kombit, Ismajl Kryeziu, organizon homazhe pranë lapidarit të dëshmorit Ismajl Kryeziu në Arbanë. (Ora 10:30)