Digjet një fabrikë e parketit në Podujevë, shkaqet nuk dihen

Një ngjarje ka ndodhur ditën e djeshme, ku është përfshirë në flakë një fabrikë e parketit në Podujevë.


Rasti ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, mirëpo shkaqet ende nuk dihen, shkruan Reporteri.net

Ndërsa kjo është bërë e ditur përmes raportit të Policisë së Kosovës.

“Ankuesi mashkull K/Shqiptar, ka raportuar se në rrethana të panjohura nga zjarri i është përfshirë fabrika e tij për prodhimin e parketit. Njësit relevante dhe zjarrfikësit kanë dal në vendin e ngjarjes. Përveç dëmeve materiale, nuk raportohet për të lënduar”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës

Reporteri.net