×
 • Lajme
 • Lajme / Artikull i sponsorizuar

  Disa prej momenteve më të bukura nga falja e Kurban Bajramit në xhaminë “Haxhi Ibrahim Devolli” në Pejë

  Autor:Devolli Corporation
  16 Qershor 2024 | 11:21

  Me padurim dhe me emocione të mëdha një numër i madh i besimtarëve myslimanë sot u zgjuan herët për të shkuar në xhaminë “Haxhi Ibrahim Devolli” në Pejë.

  Shtëpi kjo ku besimtarët myslimanë shkuan për ta falë namazin e festës së Kurban Bajramit.

  Falja e Kurban Bajramit në këtë xhami u përcoll me interpretim të ilahive të bukura të Nusret Kurtishit dhe grupit të tij.

  Nga atje u kujtua edhe koha kur në Kosovë zhvillohej lufta 25 vjet më parë dhe kosovarët u detyruan ta festonin Kurban Bajramin larg shtëpive të tyre.

  Në materialin e mëposhtëm i gjeni të përmbledhura të gjitha momentet më të bukura të ceremonisë së faljes së Kurban Bajramit në xhaminë “Haxhi Ibrahim Devolli” në Pejë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!