Dy prej pacientëve me coronavirus të shtrirë në Infektivë janë në gjendje kritike

Dy pacientë të infektuar me koronavirus janë në gjendje më të rëndë shëndetësore sesa 10 të tjerët të shtrirë në Klinikën Infektive.


Lajmin e ka bërë të ditur SHSKUK ku njofton se në këtë klinik janë të shtrirë 10 persona, ndërsa dy prej tyre janë në gjendje të rëndë.

“8 raste janë në gjendje stabile, 4 raste janë në trajtim me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive, dy prej tyre janë në gjendje më të rënduar, njëra në repart, e cila është edhe në hemodializë si dhe një rast tjetër me përkujdesjse intensive ndodhet në repartin intensiv të kësaj klinike”, thuhet në njoftim.