×
 • Lajme
 • Lajme

  Alarm për bombë në Aeroportin e Prishtinës, udhëtarët nxirren jashtë objektit

  Reporteri
  26 Mars 2023 | 21:17
  Foto arkiv

  Policia e Kosovës sonte ka pranuar informatë për alarm për bombë në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”.

  Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Online Reporteri.net zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti.

  Ajo thotë se policia ka ndërmarrë veprimet e nevojshme për të menaxhuar situtatën.

  “Rreth orës 21:00 kemi pranuar informatën për dyshimet që ndërlidhen me një shpërthim të mundshëm në Airoportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur ndërmarrjen e veprimeve operative të nevojshme për të menaxhuar me situaten”, tha ajo.

  Udhëtarët janë nxjerrë jashtë objektit të Aeroportit.  /Reporteri.net/.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!