Edi Rama takohet me Shpend Ahmetin

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, po e vazhdon vizitën e tij dyditore në Kosovë.


Nga ora 12:00 Rama po e zhvillon një takim në komunën e Prishtinës me kryetarin Shpend Ahmeti.

Kreu i qeverisë shqiptare do të mbajë një konferencë për media sot në orën 14:00, duke përmbyllur vizitën e tija.

Edi Rama, dje është takuar me përfaqësuesit institucional dhe partiakë, duke përfshirë presidentin Hashim Thaçi, kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani, kryeministrin Avdullah Hoti.

Ai u takua edhe me kryetarin e NISMA-s Socialdemokrate Fatmir Limaj, dhe me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli.