Ekstradohet nga Shqipëria personi që dyshohet se kishte vrarë 61-vjeçarin nga Gjakova në vitin 2018

Një person (shtetas i Shqipërisë) është ekstraduar nga autoritet e Shqipërisë, pasi më datë 14.10.2018 ishte arrestuar nën dyshimin se kishte kryer veprën penalë “Vrasje e rëndë dhe përdorim i armës apo mjetit eksplodues”, në fshatin Smolicë të Gjakovës, ku kishte mbetur i vdekur një person me inicialet H.A. – 61 vjeçar.


Sipas raportit të policisë, ekstradimi ka ndodhur të hënën nga autoritetet e Shqipërisë.

“Në lidhje me rastin më 19.04.2021 nga autoritetet e R. Shqipërisë është ekstraduar i dyshuari mashkull shtetas i Shqipërisë, nën dyshimin se i njëjti kishte kryer veprën penale të lartë-cekur. I njëjti me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.