Erërat e forta e nxjerrin me rrënjë pemën në Gjakovë

Moti me të reshura të shumta dhe breshër, ka shkaktuar kaos në Komunën e Gjakovës.


Madje si pasojë e erërave të fuqishme, një pemë e asaj zone të qytetit, është nxjerr e tëra nga rrënjët.

Kështu të paktën dëshmojnë këto pamje të cilat lexues të klankosova.tv, kanë dërguar në redaksi.


Si pasojë e kësaj ngjarje, nuk raportohet për të lënduar në njerëz.