Ferizaji feston ditën e pavarësisë së SHBA-ve

Ferizaji sot do të festojë ditën e pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës.


Në bashkëpunim me KFOR-in amerikan, sot duke filluar nga ora 19:00 është organizuar festa e Pavarësisë së SHBA-ve në hapësirat e “Plus Center” në Ferizaj.

Kjo festë bëhet për të nderuar vendin mik të Kosovës.

Me këtë rast do të shfaqet një koncert, ndërsa do të ketë ushqime dhe pije, ndërsa e gjithë festa do të kulmojë me hedhjen e fishekzjarrëve.