Frikë, britma e panik: Del videoja e momentit të shembjes së hotelit që dyshohet se zuri një 27 vjeçar

Një pjesë e ndërtesës së ish-hotel Adriatikut në Mitrovicë është shembur para pak minutash, nga çka dyshohet se një person e ka pësuar.


Reporteri.net ka mësuar nga burime brenda Policisë se një person është nën gërmadha dhe, sipas gjendjes, dyshohet se ka vdekur.

E një video e siguruar së fundmi e tregon momentin e rrëzimit të një pjese të hotelit, e ku shihet shumë frikë, britma e panik.

Policia e Kosovës nuk ka dhënë akoma zyrtarisht detaje për rastin, por vetëm ka treguar se janë duke u munduar që ta nxjerrin trupin.

Sidoqoftë, më herët u raportua se dyshohet që personi i mbetur nën rrënoja është një 20 vjeçar me iniciale V. I.

Ndryshe, ekipe të emergjencave, zjarrfikësit si dhe eskavatorët janë duke shembur objekte pranë vendit ku dyshohet se gjendet trupi i zënë nga rrënojat./Reporteri.net

Rrënojat e hotelit në Mitrovicë e zunë një 20 vjeçar, mësohet identiteti i tij