Frikë në Serbi: Edhe 3 peshkopë infektohen me koronavirus, një në gjendje të rëndë

Valë e re infektimesh në mesin e peshkopëve serbë. Ipeshkvi i Rashkës dhe Prizrenit, Teodosije, njoftohet se është infektuar me koronavirus.


I njëjti është dërguar për trajtim të menjëhershëm në spital.

Po ashtu edhe Peshkopi i Primorjes, Atanasiji raportohet se është në gjendje të rëndë shëndetësore, derisa po aludohet për infektim me Covid-19.

Mediat në Serbi raportojnë se gjendja e tij shëndetësore është dukshëm e keqe.

Në izolim pasi që dyshohet se është infektuar me koronavirus është edhe kreu i ri i Kishës Ortodokse Serbe, Profirije.

Kujtojmë se ish-kreu i Kishës Ortodokse Serbe, patriarku Irinej disa muaj më parë ka vdekur nga koronavirusi. /Reporteri.net