FSK-ja gjen personin e zhdukur në malet e Koznicës

Kompania e Kërkim Shpëtimit gjatë mëngjesit të sotëm ka filluar me operacionin e Kërkim Shpëtimit Malor në fshatin Kishnicë, përkatësisht në malet e Koznicës për gjetjen e një personi të raportuar të zhdukur me inicialet A.L.

Siç njofton FSK-ja, ky operacion është zhvilluar në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, dhe ka rezultuar me gjetjen e personit në gjendje të mirë shëndetësore, shkruan Gazeta Online “Reporteri”.
“Personit i është dhënë ndihma e parë dhe është dorëzuar Policisë së Kosovës”, thuhet në njoftimin e FSK-së.