Gani Geci tregon se si rrahnin njerëz me Sami Lushtakun

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gani Geci, është rrëfyer së fundmi për luftën, vrasjet për çka ka edhe për një ngjarje të pa thënë më parë, të ndodhur gjatë luftës në Kosovë.


Geci ka thënë se ai dhe Sami Lushtaku e kishin rrahur një person, të cilin ai e ka quajtur shpiunë shqiptar.

“Njëfarë shpiuni shqiptar pat thanë që e di se kush i ka vra policët serbë në vitin 1993, edhe unë Sami Lushtaku dhe disa të tjerë patëm shku dhe e patëm rreh atë shpiunin”, ka treguar Geci për T7.

Geci ka rrëfyer vitet e para fillimit të luftës në Kosovë. Ka treguar si e kishte njohur Adem Jasharin dhe si ishte organizuar grupi i Drenicës. /Reporteri.net/.