Grabitje me armë në Drenas

Rreth orës 16:30 në Drenas, saktësisht në një institucion mikrofinanciar ka ndodhur një grabitje e armatosur.


Një person i dyshuar, i maskuar dhe nën kërcënimin e armës ka arritur të grabis një shumë të parave dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.

Reagimi i shpejtë i Policisë dhe bashkëpunimi i mirë me qytetarët ka mundësuar identifikimin dhe arrestimin e personit të dyshuar.

Aktualisht hetuesit policor në koordinim me Prokurorinë përkatëse janë duke ndërmarr të gjitha masat e nevojshme në lidhje me rastin, ka bërë të ditur zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti, për Reporteri.net.