Grenell thotë se kaloi natë të mrekullueshme në Beograd, darkë, këngë e verë me Vuçiqin e Brnabiqin

I dërguari special i presidentit amerikan për dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, Richard Grenell, mbrëmë qëndroi për darkë në Beograd.


Gjegjësisht, Grenell mbrëmë ishte në darkë me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe anëtarët e delegacioneve serbe dhe amerikane.

Për darkën në Begrad shkroi vetë Grenell në Twitter duke thënë se ishte një natë e mrekullueshme, shkruan Reporteri.

“Serbët dhe Amerikanët në Beograd po këndojnë për Alabamën dhe Virxhinian Perëndimore, një natë mahnitëse”, shkroi Grenel teksa postoi video në të  cilën dëgjohen këngët “Country Roads” dhe “Sweet home Alabama”. /Reporteri.net