Haki Abazi me fjalë të mëdha për Vjosa Osmanin, e quan gruaja e hekurt

Zëvendëskryeministri Haki Abazi nga Vetëvendosje, ka lavdëruar tej mase paraqitjen e kryekuvendares dhe nënkryetares së LDK-së, Vjosa Osmani në një intervistë që dha sonte në një nga televizionet, të parën pas rrëzimit të Qeverisë.


Abazi, përmes një postimi në Facebook, e ka quajtur Osmanin një patriote, intelektuale dhe një grua e hekurt, që tejkalon përmasat partiake, shkruan Reporteri.net.

Postimi i tij:

Vjosa Osmani- është një patriote, intelektuale dhe një grua e hekurt që tejkalon përmasat partiake dhe arrinë të lidhë vizionin e Rugovës me atë që Kosova dhe qytetarët e saj duan dhe e meritojnë.

Vjosa Osmani- është një patriote, intelektuale dhe nje grua e hekurt që tejkalon përmasat partiake dhe arrinë të lidhë vizionin e Rugovës me atë që Kosova dhe qytetarët e saj duan dhe e meritojnë.

Publiée par Haki Abazi sur Mardi 7 avril 2020