Haradinaj pret në zyrë disa amerikanë, thotë se u prezantuan projekte të rëndësishme

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka njoftuar se gjatë ditës së sotme ka pasur takime me disa investitorë potencialë nga Fondi i Investimeve Amerikane.


Haradinaj ka bërë të ditur se në këtë takim janë diskutuar projekte të ndryshme nga fusha e infrastrukturës, energjisë alternative, si dhe prodhimit ushqimor dhe jo ushqimor, shkruan Rerporteri.net.

Kryeministri Haradinaj po ashtu ka shtuar se nga përfaqësuesit e këtij grupi financiar ka pasur interesimin për investime të mëdha kapitale.

Projekte të rëndësishme nga fusha e infrastrukturës, energjisë alternative, prodhimit ushqimor dhe jo ushqimor, me…

Gepostet von Ramush Haradinaj am Samstag, 13. April 2019