Heqja e homologimit për veturat e reja, reagon VV: Së shpejti do të hiqet edhe për veturat e vjetra

Kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Hekuran Murati e ka mirëpritur lajmin për heqjen e homologimit për veturat e reja të importuara nga vendet e Bashkimit Evropian.


Ai ka paralajmëruar se së shpejti do të hiqet edhe obligimi për veturat e përdorura, kërkesë kjo e 10 mijë qytetarëve e shprehur me peticion si dhe e Bashkimit Evropian.

“Dhe ja, gjerat fillojne te vijne ne vend ende pa e marre mandatin Qeveria e re. Efektet po verehen qe tani.Se shpejti do te hiqet obligimi edhe per veturat e perdorura, gje qe e kane kerkuar mbi 10 mije qytetare me peticion, e madje edhe vete BE-ja”, ka shkruar Hekuran Murati në Facebook. /Reporteri.net/.