×
 • Lajme
 • Lajme / Gjykimi në Hagë

  Hiqen 10 dëshmitarë nga Specialja në rastin kundër ish-krerëve të UÇK-së

  Reporteri
  21 Maj 2024 | 19:00

  Dhjetë dëshmitarë janë hequr nga lista e dëshmisë në rastin kundër ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, shkruan gazeta online Reporteri.net.

  Dhomat e Specializuara të Kosovës të martën kanë njoftuar se Gjykata Speciale nuk do të mbështetet në dëshminë e dhjetë dëshmitarëve.

  Sipas një njoftimi, Dhomat e Specializuara do të paraqesim me shkrim deklaratat e 13 dëshmitarëve, të cilët nuk do të dëshmojnë direkt në Gjykatë.

  Lista e dëshmitarëve pritet të rishqyrtohet në muajin tetor dhe pritet të hiqen dëshmitarë të tjerë.

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!