×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoti: Është dëm i madh për vendin sa të mbetet Qeveria Kurti në krye

  Reporteri
  01 Tetor 2022 | 16:42

  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, e ka kritikuar qeverisjen e kryeministrit Kurti.

  Hoti madje ka thënë se është dëmi i madh për vendin që të vazhdojë me këtë qeveri në krye.

  Sipas tij edhe në kohën e pandemisë është punuar më shumë në projekte sesa gjatë këtij viti qeverisës.

  “I kanë bllokuar investimet kapitale në gjithë Kosovën, të cilat kurrë nuk kanë qenë më të ulëta. Edhe në kohën e pandemisë është punuar më shumë në projekte në gjithë Kosovën. I kanë palosur mbi 700 milionë euro në llogari bankare të Qeverisë. E tash marrin kredi 47 milionë euro për ndihma sociale, prej të cilave 15 milionë janë për pagesat e bëra për ndihma sociale për janar, shkurt dhe mars 2021, kur ka qenë pandemia, të cilat pagesa po bëhen gati dy vite që janë kryer”, ka shkruar Hoti në Facebook.

  “Edhe kanë fytyrë të kërkojnë votat e opozitës për ratifikimin e kredisë në Kuvend. Ky është dështim total. Është dëm i madh për vendin çdo ditë që kjo klasë politike e paaftë dhe e mbrapshtë mbetet në qeverisje. Është e pafalshme të lejohet edhe më tutje kjo lloj qeverisjeje”, ka thënë ish-kryeministri i Kosovës.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!