Isa Mustafa flet për fotografinë e Lutfi Hazirit me Sami Lushtakun

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, ka komentuar një fotografi që u publikua mbrëmë në të cilën shihet nënkryetari i partisë, Lutfi Haziri, në një tavolinë me ish-kryetarin e Skënderajt nga PDK, Sami Lushtakun, djalin e ish-presidentit Ibrahim Rugova, Ukën, ish-gjeneral Sylejman Selimin dhe figura tjera.


Mustafa tha se Haziri e ka lajmëruar se këto ditë nuk mund të jetë prezent në tubimet e partisë pasi do jetë jashtë vendit.

“Lutfi Haziri më ka thënë që është në Zvicër këto ditë dhe nuk do të jetë këtu”, deklaroi Mustafa duke folur për mospraninë e Hazirit në mbledhjen e sotme të kryesisë, raporton Reporteri.net.

Kurse për fotografinë tha se Haziri i ka thënë se “kjo fotografi nuk është bërë këto ditë”.

/Reporteri.net/