×
 • Lajme
 • Lajme

  Ish-kryeshefi i KPM-së dënohet me dy vite burgim dhe 5 mijë euro gjobë

  Reporteri
  13 Shkurt 2024 | 10:41

  Ish-kryeshefi i Komisionit të Pavarur për Media, Luan Latifi është dënuar me dy vite burgim efektiv e 5 mijë euro gjobë për marrje ryshfeti.

  Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Gjykatës Themelore e Prishtinës, Mirlinda Gashi.

  Sipas aktgjykimit, Latifit iu shqiptua edhe dënim plotësues- ndalimi i ushtrimit të funksionit publik në administratë publike ose në shërbimin publik në kohëzgjatje prej 3 vitesh.

  Siç bëhet e ditur në dënimin e shqiptuar me 2 vite burgim, Latifit do t’i llogaritet koha e kaluar në paraburgim dhe arrest shtëpiak.

  Ndryshe, Gjykata Themelore në Prishtinë më 2 nëntor 2021, e kishte konfirmuar aktakuzën ndaj dy të akuzuarve Luan Latifi dhe Arben Bilalli, duke e refuzuar si të pabazuar kërkesën për hudhje të aktakuzës ndaj të akuzuarit Latifi dhe po ashtu kishte ndërprerë masën e arrestit shtëpiak ndaj tij dhe të akuzuarit Bilalli.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!