×
 • Lajme
 • Lajme / Foto

  Joseph në drekë lamtumirëse me Escobarin: Largimi i tij dhe Lajçakut lë një boshllëk në Ballkan në një kohë të pasigurt

  Reporteri
  21 Maj 2024 | 12:21

  Profesori amerikan, Edward P. Joseph, ka bërë të ditur se është takuar me të Dërguarin e Posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, shkruan Reporteri.net.

  Në një postim në platformën “X”, ai ka publikuar fotografi nga dreka lamtumirëse me emisarin amerikan.

  Tutje ai thotë se largimi i Escobarit së bashku me emisarin evropian, Miroslav Lajçak lënë boshllëk në Ballkan, në një kohë siç thotë ai të pasigurt.

  “Dreka e përshtatshme lamtumirëse me Gabriel Escobar. Largimi i tij, së bashku me Miroslav Lajcak, lë një boshllëk të rëndësishëm në Ballkan në një kohë të pasigurt”, ka shkruar ai në “X”.

  Emisari i ShBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabirel Escobar ka përfunduar mandatin e tij në këtë detyrë.

  Escobar, gjatë një bisede virtuale me gazetarë dy javë më parë, tha se posti ishte 2-vjeçar, por kishte kërkuar edhe një vit shtesë me shpresën që do të bëhej përparim drejt normalizimit të raporteve mes Kosovës dhe Serbisë./Reporteri.net/

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!