Këta do të jenë deputetët e ardhshëm të LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit është renditur si partia e dytë pas Lëvizjes Vetëvendosje, duke grumbulluar rreth 200 mijë vota.


Ndër më të votuarit e kësaj liste është kandidatja për kryeministre dhe bartësja e listës, Vjosa Osmani.

Burime të “Epokës së re” brenda LDK-së kanë bërë me dije se në listën preliminare të kandidatëve që potencialisht kanë fituar ulëse në Kuvendin e Kosovës, listë e cila nuk është finale dhe deri në shpalljen e rezultateve mund të ndryshojë, pasi ende nuk janë numëruar votat me kusht, me post dhe ato të diasporës, mund të ketë ndryshime.

Kësaj liste pritet t’i shtohen edhe tre ose katër deputetë.

Renditja sipas numrit të votave të marra në zgjedhjet e 6 tetorit:

Vjosa Osmani
Kujtim Shala
Lumir Abdixhiku
Anton Quni
Avdullah Hoti
Ekrem Hyseni
Besian Mustafa
Arban Abrashi
Driton Selmanaj
Fetah Rudi
Armend Zemaj
Arben Gashi
Frashër Demaj
Shkëmb Manaj
Ardian Shala
Fatmir Rexhepi
Hykmete Bajrami
Lirije Kajtazi
Valentina Bunjaku
Doruntina Maloku
Haxhi Avdyli
Marigona Geci
Shkumbin Gashi
Hatim Baxhaku
Besa Gaxherri
Vlora Dumoshi …

Shpërndaje në Facebook