Konjufca për koalicionin AAK-PSD: Kapaku e ka gjetur tenxheren

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ndërsa ka komentuar koalicionin parazgjedhor AAK-PSD, ka thënë se këtë e ka pritur.


Konjufca thotë se PSD ka ra në binarin e vet në këtë koalicion me AAK-në.

“Vet fakti që i kanë marre 25 vende në listë, që i bjen 1/4 e AAK-së, kjo i bie që një deputet të PSD me vleresu 1/4 e deputetit të AAK, që i bjen që Dardani vlen sa 1/4 e Shkumbin Demaliajt.

Kjo që ka ndodhur sot tregon se kapaku e ka gjetur tenxherën. Për me përshkru një fenomen kur dy pjesë përputhen plotësisht dhe bashkohen. Përputhen si e shohin politikën”, ka deklaruar Konjufca në T7, shkruan Reporteri.net.

Ai më tej ka thënë se më së miri do të ishte që PSD të garonte e vetme, por shton se e ka ditur që kjo ka qenë e pamundur të ndodhë. /Reporteri.net/.