Kurti uron kryeministrin e ri të Izraelit, pret që të thellohet marrëdhënia mes dy popujve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka uruar për detyrën kryeministrin e ri izraelit, Naftali Bennett.


Kurti përmes një postimi në Twitter ka thënë që pret që të thellohet marrëdhënia mes dy popujve.

“Urime kryeministri i ri i Izraelit, Naftali Bennett. Pres që të punojmë së bashku për të forcuar marrëdhëniet dypalëshe midis dy vendeve tona dhe për të thelluar miqësinë mes popujve tanë”, shkroi ai.