Ky është parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Edhe në dy ditët e ardhshme pritet të ketë mot të njëjtë, me diell, shi e breshër.


Sipas “Prishtina Weather” temperatura më e lartë do të arrijë në 28 C, kurse më e ulëta 11 C, shkruan Reporteri.net.

Moti më 19 dhe 20 qershor

19.06.2019 – Vransira dhe intervale me diell. Në vise të ulëta në mëngjes mundësi për mjegull/mjegullinë. Që nga orët e paradites dhe pasdite priten zhvillime të shtrëngatave të shpërndara me shi. Vende-vende reshjet do të shoqërohen edhe me breshër. Era drejtimesh të ndryshme 1-7m/s. Indeksi UV: 9.

20.06.2019 – Vransira dhe intervale me diell. Në mëngjes në ultësira mundësi për mjegull/mjegullinë. Paradite mundësi për shtrëngata të izoluara me shi. Pasdite priten zhvillime të shtrëngatave me shi. Vende-vende mundësi edhe për breshër. Era drejtimesh të ndryshme 2-7m/s. Indeksi UV: 8. /Reporteri.net/.