Ky është parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometerologjik i vendin njofton se sot parashihet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.


Vranësirat vende-vende parashihen të shoqërohen me shi të intensitetit të dobët.

“Të mërkurën parashihet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Vranësirat vende-vende parashihen të shoqërohen me shi të intensitetit të dobët”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.