Lajçak takohet me Palmer, diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi

Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka njoftuar se ka takuar zëvendës Ndihmës Sekretarin amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer.


Kështu ka njoftuar Lajçak nëpërmjet një postimi në Twitter.

Ai shtoi se me Palmer ka diskutuar edhe për dialogun.

“I gëzuar që mirëprita shokun tim të mirë, Matthew Palmer në Bruksel sot. S’ka qenë surprizë që ne biseduam për Ballkanin Perëndimor dhe dialogun”, tha Lajçak.