×
 • Lajme
 • Lajme

  LDK-ja thotë se rendi kushtetues është dhe duhet të mbetet i pacenueshëm

  Reporteri
  25 Qershor 2024 | 20:16

  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila e ka shpallur antikushtetues vendimin e Kuvendit të Kosovës për shkarkimin e anëtares së Bordit të Organit Shqyrtues të Prokurimit, Kimete Gashi.

  Në reagimin e saj, LDK-ja ka thënë se rendi kushtetues është dhe duhet të mbetet i pacenueshëm.

  Sipas kësaj partie opozitare, vendimi i Kushtetueses e vërtetoi qëndrimin e LDK-së se partia në pushtet “përmes Kuvendit të Kosovës kanë bërë shkelje Kushtetuese”.

  “Lidhja Demokratike e Kosovës, do të vazhdojë vëzhgimin dhe trajtimin e vendimeve anti-kushtetuese të qeverisë dhe institucioneve tjera qendrore dhe t’i adresoj ato në institucionet përkatëse! Rendi kushtetues është dhe duhet të mbetet i pacenueshëm”, thuhet në reagimin e LDK-së.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!