×
 • Lajme
 • Lajme / DPT te Fidani

  Lista Konservatore në koalicion me AAK-Nisma, thotë se do të bëhet subjekt politik

  Reporteri
  28 Shkurt 2024 | 23:45

  Së fundmi, bashkimi opozitar AAK-Nisma kanë lidhur marrëveshje koalicioni me Listën Konservatore. Abdullah Klinaku, pjesë e Listës Konservatore, ka qenë i ftuar në DPT te Fidani në ATV.

  Ai ka thënë se kjo listë ka fituar gradualisht mbështetje në vend nëpër qytete të ndryshme.

  “Menduam edhe për këtë projekt politik. Vendosëm që në këto zgjedhje të jemi pjesë aktive. Jemi pjesë e një koalicioni me AAK-Nisma, dhe së shpejti do të kalojmë në subjekt politik, do ta regjistrojmë dhe do ta zyrtarizojmë”, u shpreh ai.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!