Ish-ministri, Lumir Abdixhiku infektohet me Coronavirus

Ish-ministri, Lumir Abxhiku ka njoftuar se ka rezultuar pozitiv me Coronavirus, shkruan Reporteri.


Abdixhiku po ashtu ka thënë se pozitive ka dalë edhe bashkëshortja e tij, Albini.

Ai ka bërë të ditur se që të dy ndjehen mirë dhe se nuk kanë asnjë simptomë.

“Sot unë dhe Albina jemi testuar pozitiv. Ndjehemi mirë dhe nuk kemi ndonjë simptomë. Jemi vetizoluar dhe po përcjellim rekomandimet e institucioneve. Kujdesi i tyre është i jashtëzakonshëm”, ka shkruar ai.

Kujtojmë se javën e fundit pozitiv me Coronavirus kanë dalë edhe disa deputetë të LDK-së./Reporteri.net