Mbi 22 mijë raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në raportin 24 orësh të publikuar dje ka njoftuar se në vend janë 22 mijë e 223 raste aktive me coronavirus.


Në 24 orët e fundit janë regjistruar 24 viktima dhe 1 mijë 29 raste të reja

Reklamë

Ndërkaq numri i të shëruarve është më i lartë. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 3 mijë e 266 pacientë.

Ndërkaq në 24 orët e fundit janë kryer 13 mijë e 084 testime.