×
 • Lajme
 • Lajme / Dyshimet e opozitës

  Mbledhja e Komisionit për siguri, opozita po dyshon që buxheti për ushtri po mbahet fshehtë

  Reporteri
  21 Nëntor 2023 | 11:22

  Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes sot e ka shqyrtuar Projektligjin mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Kosovës për vitin 2024.

  Edhe pozita, por edhe opozita u pajtuan që të ketë edhe një takim tjetër për kërkesa të reja lidhur me buxhetin për ushtri.

  “Duke e pasur parasysh çështjen e buxhetit, është mirë me e mbajtë edhe një takim tjetër”, ka thënë deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli.

  Ndërsa kryetari i këtij Komisioni, Bekë Berisha, ka shprehur dyshimet që amendamenti i Projektligjit për Buxhetin për ushtrinë po mbahet fshehtë.

  “Ka fjalë se po mbahen fshehtë takime si nga ana e Ministrisë së Mbrojtjes, por edhe të VV-së dhe nuk po duan ta diskutojnë me neve si Komision”, ka thënë Berisha./EO

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!