×
 • Lajme
 • Lajme / Audio-incizimi

  Mesazhi i Radojiçiqt për Kusari-Lilën: PDK më ka shkaktuar më së shumti dëme, do të përballem me ta sa të jem gjallë

  Reporteri
  11 Korrik 2023 | 16:39

  Në pjesën e dytë të audio-incizimit të shefes së Grupit Parlamentar të VV-së, Mimoza Kusari-Lila, me deputetin e Listës Serbe, flitet edhe për PDK-në.

  Aty Simiq i hedh poshtë pretendimet e VV-së së Lista Serbe dhe krimineli Milan Rajdojiçiq dirigjohen nga PDK-ja.

  Në këtë bisedë i publikuar si audio-incizim nga Gazeta Nacionale, Simiq ia lexon Kusari-Lilës një mesazh të Milan Radojiçiqit, i cili kishte shkruar se dëmet më të madh në jetë ia kishte bërë PDK-ja.

  Audio-incizimi, pjesa e dytë: Letra e Radojiçiqit për “komunikim direkt me Kusari-Lilën”

  Në atë mesazh, po ashtu, krimineli serb thotë se do të përballet me PDK-në sa të jetë gjallë.

  “E para, PDK-ja është struktura që më ka shkaktuar më se shumti dëme në jetë. Dhe do të përballem me ta sa të jem gjallë.”, thuhet në mesazhin e Radojçiqit, i cili i lexohet Kusari-Lilës nga deputeti Simiq.

  Dhe derisa Radojiçiqi po vazhdonte të ankohej para shefes së deputetëve të VV-së për trajtimin që po i bëhej nga shteti i Kosovës, në një moment ia thotë edhe këto fjalë në mesazh: “Ndoshta kam mundur unë që të publikoj komunikimin që kemi pasur unë e ti, drejtpërdrejt – kjo është ajo që të përfoli unë – por, jo, jam në rend të parë njeri që këtë nuk e bën e pastaj politikan që ju e keni nënçmuar shumë”.

  “Je dëgjuar pesë herë me Radojiçiqin”, publikohet pjesa e dytë e bisedës së Kusari-Lilës me Simiqin

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!