Momenti ku policia e Kosovës dhe emergjenca nxjerrin të aksidentuarin nga vetura

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak më parë në magjistralen Prishtinë-Gjilan, përkatësisht në fshatin Slivovë.


Aksidenti ka ndodhur në mes të një veture të markës “Opel Vectra” dhe “Golf 2”, rreth orës 7:30, në rrugën Prishtinë-Gjilan saktësisht në fshatin Slivovë.

Si pasoj e aksidentit dy persona janë lënduar dhe të njëjtit janë dërguar për trajtim mjekësor.

Aksidentin për Gazetën Online “Reporteri.net” e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e Policisë rajonale të Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila ka konfirmuar se dy persona janë lënduar dhe te njëjtit janë dërguar për trajtim mjekësor.

Ajo ka thënë se me rastin po merret njësiti i trafikut.