Mot me diell dhe vranësira në dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme në vend do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.


“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-26 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.