×
 • Lajme
 • Ekonomi

  Murati: Në muajin mars gati 2 mijë të punësuar në “Superpuna”, mbi 51 për qind janë vajza

  Reporteri
  06 Maj 2023 | 13:50

  Ministri i Financave, Hekuran Mutati ka njoftuar se gjatë muajit mars në platformën “Superpuna” janë gati dy mijë të punësuar.

  “Për muajin mars, janë gati 2 mijë të punësuar e të validuar në #superpuna, për punësimin e të cilëve tashmë është proceduar subvencioni”, njofton Murati.

  Murati ka thënë mbi 51 për qind të të punësuar i takojnë gjinisë fëmrore.

  “Pra përveç adresimit të problemit të punësimit të të rinjve në përgjithësi, superpuna po ndihmon edhe në rritjen e punësimit për vajzat e gratë në veçanti. Punë dhe drejtësi!”, shton tutje ministri i Financave.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  Reporteri, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!