Musliu: Vjosa Osmani, a je presidente edhe e gazetarëve, dje u cënua liria e mediave

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka pyetur presidenten Vjosa Osmani se a është presidente edhe gazetarëve dhe mediave. Këtë reagim ajo e ka bërë pasi dje Osmani nuk e ka thënë asnjë fjalë lidhur me intervistimin që policia u ka bërë gazetarëve të Insajderit.


Veprimi i policisë ngjalli shumë reagime e madje u cilësua si cenim i lirisë së medieve.

Deputetja e PDK-së ka thënë se dje liria e mediave u cenua.

Postimi i plotë i Musliut:

“Vjosa Osmani, a je presidente edhe e gazetarëve dhe medias???

Dje u cenua rënd liria e medieve në Kosovë, Ti heshte Presidente”