×
 • Lajme
 • Lajme

  Mustafa ngushëllon Veselin: Humbja e prindit edhe më e rëndë kur nuk gjindesh afër

  Reporteri
  07 Janar 2022 | 16:50

  Ish-kryetari i Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa, ka ngushëlluar ish-kreun e Partisë Demokratike Kadri Veseli, me rastin e vdekjes së nënës së tij, shkruan Reporteri.net.

  “E prita me dhimbje të thellë lajmin për vdekjen e Ajshe Veselit, nënës së ish Kryetarit të Kuvendit të Kosovës dhe të Partisë Demokratike të Kosovës, z. Kadri Veseli. Humbja e prindit, është një moment shumë i rëndë, e veçmas kur nuk ke mundësi të gjendesh afër. Prandaj në këtë dhembje të madhe i shpreh ngushllime z. Kadri Veseli, familjarëve dhe miqëve të kësaj familje të respektuar”, shkroi Mustafa në Facebook.

  Ajshe Veseli, nëna e Kadri Veselit, ka vdekur sot në moshën 93-vjeçare.

  Muaj më parë Veselit i vdiq edhe babai. Fazli Veseli vdiq më 7 korrik të vitit të kaluar.

  A do t’i lejohet Kadri Veselit të marrë pjesë në funeralin e nënës së tij, flasin nga Dhomat e Specializuara

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!