×
 • Lajme
 • Lajme / Kronikë

  Në Shtime gjendet një predhë që dyshohet të jetë e Luftës së Dytë Botërore

  Reporteri
  12 Prill 2024 | 9:31

  Policia e Kosovës ka njoftuar se në Shtime është gjetur një predhë që dyshohet të jetë e Luftës së Dytë Botërore.

  Rasti të enjten është raportuar në Polici nga një burrë.

  “Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se kishte hasur në një mjet të dyshimtë të pashpërthyer-predhë që dyshohet të jetë nga Lufta e Dytë Botërore”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë.

  Në vendin e ngjarjes thuhet se kanë dalë njësitet përkatëse policore, KFOR-i dhe njësiti i FSK-së, të cilët kanë bërë tërheqjen e mjetit të dyshuar.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!