Nëse keni plane për nesër, ky është moti që do të mbajë

Parashikimi i motit - REPORTERI - Moti sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbajë nesër në vend.

Sipas IHMK-së, nesër do të mbajë mot kryesisht me diell, teksa në mëngjes dhe gjatë natës do të ketë ngrica, e në disa vende edhe mjegull, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

“Do të mbajë mot kryesisht me diell. Vranësira parashihet të ketë rreth relievit malor. Në mëngjes dhe gjatë natës do të ketë ngrica, ndërsa në shumë vende do të ketë mjegull. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -6 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.